O projekcie

Pilna rekrutacja w końcu miesiąca na mocnego Xamarin Developera z doświadczeniem w sektorze fintech. Poszukiwana osoba miała dołączyć do projektu związanego z rozbudową systemów płatności, platform internetowych, a także doskonaleniem infrastruktury aplikacji i sieci dla renomowanej firmy, jednego z kluczowych graczy na rynku finansowym.
BranżaIT
Czas trwania17 godzin
KlientMiędzynarodowa firma IT, należąca do czołowych przedsiębiorstw kapitałowych na skalę światową, specjalizująca się w obszarze handlu i rynków finansowych. Przez lata utrzymuje swoją prestiżową pozycję w pierwszej setce rankingu Fortune 500™.

Profil Działalności: IT

Wyzwanie

Klient z racji dynamicznego okresu rozwoju zespołów nie był w stanie własnymi siłami szybko przeprowadzić rekrutacji, stąd skierował się między innymi do naszej firmy. Główne wyzwania stanowiły trzy kwestie: 

  • Technologie Xamarin są dosyć niszowe i stąd rynek rekrutacyjny kandydatów, którzy mają duże doświadczenie w tym stacku technologicznym jest bardzo wąsk
  • Dodatkowym ograniczeniem w doborze potencjalnych kandydatów był warunek pracy w trybie hybrydowym, co ograniczało poszukiwania jedynie do rynku lokalnego lub kandydatów chętnych do relokacji
  • Projekt został równolegle zlecony przez klienta innym agencjom rekrutacyjnym

Proces

1. Przygotowanie do rozpoczęcia działań:

Spotkanie z klientem i zbadanie jego potrzeb – ustalenie zakresu roli, budżetu oraz oczekiwań w stosunku do kandydatów. Co istotne, klient potrzebował jak najszybciej zatrudnić doświadczonego specjalistę na to stanowisko.

2. Search:

Wykorzystanie Direct Search na LinkedIn oraz własnej sieci networkingowej. Przy pomocy bardzo uszczegółowionych parametrów, udało się szybko zidentyfikować potencjalnych kandydatów. 

3. Efekt:

Jeden z Kandydatów, wpisujących się w profil kompetencji oczekiwanych przez Klienta, odpowiedział na wiadomość w godzinach wieczornych. Pomimo, iż nie jest to standardem, a Kandydat zasygnalizował w wiadomości, że już następnego dnia musi podjąć decyzję w sprawie przyjęcia oferty z innej rekrutacji podjęty został natychmiastowy kontakt zwrotny. Kandydat przekonany o wyjątkowości oferty przedstawionej przez Konsultanta umówił się z nim na rozmowę następnego dnia we wczesnych godzinach. Po przeprowadzonym wywiadzie założenia co do doświadczenia i kompetencji Kandydata okazały się trafione i już po godz. 10.00 Klient otrzymał pełną rekomendację.

4. Finalizacja rozmów:

Po otrzymanej rekomendacji Kandydata, Hiring Manager reprezentujący Klienta, postanowił także szybko zareagować na sytuację i spotkać się z nim jeszcze tego samego dnia. O godzinie 16:00 Klient zaaranżował spotkanie rekrutacyjne z zaprezentowanym przez nas Kandydatem a godzinę później złożył mu ofertę współpracy. Kandydat długo się nie zastanawiając przyjął propozycję.

5. Alternatywne rozwiązania:

Gdyby nie tak szybki kontakt z kandydatem na LinkedIn, nasz zespół rozszerzałby Direct Search na kolejnych potencjalnych kandydatów, korzystając również z innych platform (takich jak GitHub czy Facebook). Wykorzystana została też baza kontaktów do kandydatów z innych rekrutacji, ponieważ równolegle prowadziliśmy podobne projekty dla innego Klienta.

6. Rezultat:

Z racji tego, że kandydat odpowiedział na wiadomość na LinkedIn poprzedniego dnia o północy, to cały proces od wstępnego kontaktu do przyjęcia oferty zajął 17 godzin. Kandydat szybko rozpoczął pracę w nowym zespole, co istotnie przyczyniło się do realizacji projektów klienta w zakresie aplikacji mobilnych. Obecnie Kandydat nadal współpracuje z klientem od prawie dwóch lat, co pokazuje, że wzajemne dopasowanie okazało się zarówno trafione jak i trwałe.

Wynik

Mimo tego, że klient w ramach tego projektu współpracował też z innymi agencjami, a rynek rekrutacyjny dla tak specyficznych technologii jak Xamarin jest wąski, naszemu zespołowi udało się w szybki sposób zidentyfikować potrzeby Klienta i skoordynować proces tak, aby doprowadzić do udanej współpracy. Kluczem okazało się połączenie profesjonalizmu, spontaniczności i nieszablonowego podejścia – znaleźliśmy możliwość tam, gdzie inni mogliby odpuścić.